İstanbul Finans Merkezi

Global Finans Merkezleri Indexleri

Etkinlik Takvimi

Haziran 2020
P S Ç P C C P
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Duyurular / Haberler

Finans Profesyonellerine Uluslararası "S

İFE İstanbul Finans Enstitüsü & Corporate Finance Institute (CFI®) FMVA Sertifika Program Ortaklığı...

Devamı...

Sermaye Piyasaları Kongresi "Türkiye'nin

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi  "Dönüşüm" Teması ile başlayan kongrenin son paneli Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ...

Devamı...

Sermaye Piyasaları Kongresi "Türkiye'nin

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi  "Dönüşüm" Teması ile başlayan kongrenin son paneli Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ...

Devamı...

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi "Dön

  Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği tarafından bu yıl 4. sü düzenlenen Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi "Dönüşüm" ...

Devamı...

İstanbul Finans Merkezi Konferansı

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, "Herkes İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesi denildiğinde ...

Devamı...

ACAMS Türkiye'de İFE ile CAMS Sertifikas

CAMS Sertifikasyonu Türkiye Lansmanı ACAMS ve IFE, Türkiye’de Karaparanın Aklanması ve Mali Suçların Önlenmesi ortamını deği...

Devamı...

Arşiv: Duyurular

Istanbul International Financial CenterGet the Flash Player to see this player.

time2online Extensions: Simple Video Flash Player Module

Anketler

İFM PROJESİ HANGİ ALANLARDA GELİŞMELİ
 

Borsa İstanbul da "İstanbul Finans Merkezi - Birleşme Bütünleşme" Paneli düzenlendi

e-Posta Yazdır PDF

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Borsa İstanbul’un katkılarıyla İFE İstanbul Finans Enstitüsü tarafından düzenlenen “İstanbul Uluslararası Finans Merkezi –Birleşme Bütünleşme” temalı dün Borsa İstanbul’un ev sahipliğinde yapıldı.

 

Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Şenol DUMAN’ın hoş geldiniz açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte İFE İstanbul Finans Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Çetin ALTAY İstanbul Finans Merkezi Projesi hakkında bilgi verdi.

Ekim 2018 de ikincisi yapılacak olan İFM etkinliğinin daha geniş katılımla uluslararası nitelikte bir etkinlik olacağını da vurguladı.

Panele çok sayıda Panelist konuşmacı olarak katılırken Borsa İstanbul Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Himmet KARADAĞ Varlık Fonu hakkında yoğun çalışmalar yürüttüklerini belirten açıklamalarda bulundu.

Türkiye Varlık Fonu  Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kerem ALKİN , Türkiye’nin Bankacılık Sektörünün kendisine rakip istememesinden dolayı Sermaye Piyasası ile ilgili sürece çok geç başladığını belirterek Borsa İstanbul un gelişim süreci hakkında değerlendirmelerde bulundu.

TSPB Başkanı Erhan TOPAÇ Dünyada Finansal piyasaların Sermaye ürünlerinin ağırlıkta olduğunu , bizde ise durumun tam tersine 2017 yılı sonunda bütün finansal piyasaların %87 sini bankacılık sektörünün oluşturduğunu belirtti.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan CAN İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesinin Kümelenme bölgesinde çalışmalar ile bilgilendirmelerde bulunarak 50 bin ilave istihdam olacağını belirterek, altyapı  konut stoku ve İFM Metro projesi hakkında bilgi verdi.

Panelde ayrıca, Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet GÖNEN, Hazine Müsteşarlığı Mali Sektör Politikaları ve Koordinasyon Dairesi Başkan Vekili Mücahit DUMAN, Kalkınma Bakanlığı Mali Piyasalar ve İFM Dairesi Planlama Uzmanı Önder DEMİREZEN, Ziraat Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Osman KARAKÜTÜK, CFA Society İstanbul Başkanı Albert KRESPİN, İş Portföy Genel Müdür Yardımcısı Emrah YÜCEL, Ak Portföy Genel Müdür Yardımcısı Ertunç TÜMEN, Azimut Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Murat SALAR, Ünlü Menkul Değerler A.Ş. Direktör Murat GÜLKAN, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder BATUR, BYY Finans Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yener YILDIRIM, Emlak Konut A.Ş. Mecit ALTINER ve İBB Altyapı Koordinasyon Müdürü İbrahim BOZKURT konuşmacı olarak katıldılar.

Panelin video linkine buradan ulaşabilirsiniz

Son Güncelleme ( Perşembe, 01 Kasım 2018 12:08 )